Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu


Ziraat Bankası kredi kartı iki farklı kart özelliğini birlikte sunmaktadır. Hem kredi kartı hem de banka kartını tek bir kartta birleştiren Bankkart ürünü kullananlar, iki farklı kart taşımak zorunda kalmıyor. Bankkart’ın ön yüzü banka kartı, arka yüzü ise kredi kartı özelliği taşıyor. Ödeme yaparken hangi özelliği kullanmak isterseniz POS cihazı veya ATM’lerde tercih yapmanız isteniyor. İçeriğimizde Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu adımlarını takip ederek hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bankanın sunduğu kart hizmetlerini ve özelliklerini de inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası’na İnternetten Kredi Kartı Başvurusu

Banka müşterisi olmayanlar için özel olarak hazırlanan web sitesi başvuru formuna ulaşarak, hemen başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı başvuru formuna T.C kimlik numarası ve cep telefonu numaranızı yazdıktan sonra cep telefonunuza doğrulama SMS’ gelecektir. Bu nedenle başvuru sırasında cep telefonunuzu yanınızda bulundurunuz. Ardından gelir bilgilerinizi paylaştıktan sonra kart talebiniz değerlendirmeye alınacak ve birkaç dakika içerisinde bilgilendirme SMS’i gönderilecektir. Onay aldığınızda banka şubesine giderek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Ziraat Bankası’na SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Bankkart kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyenler cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne COMBO yazarak bir boşluk bırakmalı ve T.C kimlik numarasını da ekleyerek 4747’ye SMS göndermelidir. SMS ücreti GSM operatörünün 1 SMS karşılığında yansıtılmaktadır. Bankada mevcut hesabınız olması halinde yeni kartınız hem banka hem de kredi kartı özelliğini taşıyacaktır. Bankanız başvurunuz onaylandığında müşteri temsilciniz tarafından bilgi verilmesi adına sizi arayacaktır.

Bankaya üniversite öğrencileri de kredi kartı başvurusu yapabilmektedir. Ziraat Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu yaparken, Bankkart Genç için GENC BANKKART yazarak 4747’e kısa mesaj göndermek yeterlidir. İsterseniz vadesiz hesabınıza Harçlık Avans da tanımlatma olanağınız bulunmaktadır. Harçlık Avans yalnızca alışverişlerde kullanım açık bir limittir. Faizsiz ve masrafsız kullanılabiliyor. Her iki kart hizmetinden de yararlanabilmek için üniversite öğrencilerinin KYK burs veya öğrenim kredisi alma zorunluluğu bulunuyor. Bankkart Genç hesap özelliği bulunan kartlara kredi kartı tanımlatmak isterseniz de şubeye gitmeniz gerekecektir.

İnternet ve Mobil Şubeden Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Bankanın Ziraat Mobil ve internet şubesi yalnızca banka müşterilerine açık bir başvuru kanalıdır. Şifrenizle giriş yaptıktan sonra “Başvurular” ve “Kredi Kartı Başvuruları” ekranından istenilen bilgileri doğruladıktan sonra işleminiz tamamlanacaktır. Ziraat Bankası en kısa sürede talebinize yanıt verecektir.

Telefon Şubeden Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası çağrı merkezi iletişim numarası 0850 258 00 00’dır. Bankayı arayarak kart başvurusu yapmak istediğinizi belirterek, müşteri danışmanından yardım alabilirsiniz. Telefon şubeden yapılan başvurularda değerlendirme sonucu SMS ile bildirilir. Olumlu yanıt almanız halinde şubeye giderek onay verebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Kredi Kartı Özellikleri

Ziraat Bankası kredi kartı ile alışveriş yapabilir, nakit ihtiyaçlarınız için avans çekebilirsiniz. Taksitli nakit avans işlemlerinde minimum limit 100 TL, maksimum limit ise 10.000 TL’dir. Bu işlem kart limitinden düşmektedir. Taksit tutarları ekstre borcuna yansıtılmaktadır. Nakit avans çekilmesi halinde taksitler sona erene kadar kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirilememektedir.

Kredi kartı aidat ücretini ödemek istemeyenler, aylık minimum 500 TL harcama yapma sözüne karşılık iade hizmetinden yararlanırlar. Bunun için AIDATIADE yazıp kart numarasının son 6 rakamını da kısa mesaja ekleyerek 4757’e göndermeniz yeterlidir.

Kartınızla maksimum 5.000 TL’ye kadar nakit harcamalarınızı sonradan 18 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

100 TL ile 10.000 TL arasında nakit harcamalarınızı ise 1, 2 veya 3 ay sonraya erteleme olanağınız bulunuyor.

Ziraat Bankası Kredi Kart Faiz Oranları ;

Alışveriş Faiz Oranı : 1.40

Gecikme Faizi : 1.70

Nakit Avans Faizi : 1.40

Sonradan Taksit Faizi : 1.40

Taksitli Nakit Avans Faizi : 1.40

Adres : Hacı Bayram Mahallesi Atatürk Bulvarı, No:8 06050 Altındağ / ANKARA ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
Telefon: (0 312) 584 20 00


Like it? Share with your friends!

-3

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir